YRP’li Aydal’dan AKP’ye: İlk 500’de hiç üniversitemiz yok, binaları şatafatlı yapmak çok bir şey çözmemiş, biraz daha gayret

Siyasi partiler arası bayramlaşmalar sürerken AKP heyeti Yeniden Refah Partisi’ni ziyaret etti. Bayramlaşma sırasında YRP’li Doğan Aydal‘ın, AKP’li Zeynep Yıldız‘ın “Çalışıyoruz” sözlerine “Biraz daha yoğun çalışmanız lazım” cevabı dikkat çekti.

Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Ankara’da siyasi parti temsilcilerinin karşılıklı bayram ziyaretleri devam ediyor. Bu çerçevede AKP Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız başkanlığındaki heyet Yeniden Refah Partisi’ni ziyaret etti. Bayramlaşma ziyaretinde de Yeniden Refah’ın AKP’nin ekonomi politikasına karşı eleştirel duruşunun yansımaları görüldü.

“Biz paylaşamıyoruz”

YRP Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, “‘Kurban paylaşmaktır’ deniliyor ama ne yazık ki bizim ülkemizde de birçok ülkede de bir grup çok zengin, çoğunluk fakir, bir de arada geçişler var. Bu ortadan kaldırılmadığı sürece biz paylaşamıyoruz demektir. Biz bir türlü dengeyi kuramıyoruz demektir. Bizim gayretimizde bu vatandaşlar arasındaki paylaşımı ülke bazında yayabiliyor olmak. Bunu yapamadığımız sürece zengin gene zengin, fakir gene fakir. Hangi ülkeye bakarsanız bakın bir zümre çok zengin, çok büyük çoğunluğu fakir arada devlet bürokrasisi olan yüzde 10-15 geçiş bandı var. Eğer yüzde 70’i fakirse biz bu öğretiden çok faydalanamıyoruz demektir” diye konuştu.

“Biraz daha yoğun çalışmanız lazım”

AKP’li Yıldız ise “Ben tabii ki toplumsal adaletin sağlanması, fırsat eşitliği temelinde ilgili adımların atılması hususunda gerçekten bizlerde yoğun bir şekilde çalışmayı sürdürüyoruz” şeklindeki sözlerine, YRP’li Aydal, “Biraz daha yoğun çalışmanız lazım” yanıtını verdi.

“Biraz daha gayretiniz gerekiyor”

Doğan Aydal, ”2011-2012’de dünyada ilk bine soktuğumuz bizim 20 üniversitemiz vardı. 2022-2023 verileri açıklandı. İlk 500’de hiç üniversitemiz yok. Şimdi 500 ila 1000 arasında 9 üniversitemiz kalmış. Dolayısıyla binaları şatafatlı yapmak çok bir şey çözmemiş. O yüzden biraz daha gayretiniz gerekiyor” diye konuştu.

Bayramlaşmanın ardından Yeniden Refah Partisi heyeti, AKP heyetine çeşitli kitaplar hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir