Adobe Acrobat, Yapay Zeka Metin İstemleri ile PDF Dosyalarında Görseller Oluşturulmasına İzin Verecek

Adobe, Adobe Acrobat uygulamasına PDF dosyalarını açmak ve düzenlemek için yapay zeka destekli bir görüntü oluşturma özelliği ekliyor. Şirket, bu haftanın sonlarından itibaren Adobe Acrobat’ın Firefly Image 3 modeli aracılığıyla yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerin oluşturulmasını ve düzenlenmesini destekleyeceğini açıkladı.

Uygulamaya bu hafta yeni “Görüntü Oluştur” işlevi eklenecek ve bu, kullanıcıların PDF dosyalarındaki yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlayacak. Bu özellik aynı zamanda kullanıcıların yapay zeka yapımı bir görüntünün hem stilini hem de boyutunu bir PDF belgesine sığacak şekilde ayarlamasına olanak tanıyacak.

Bununla birlikte yeni Görüntü Düzenleme özelliği, kullanıcıların Firefly modelindeki Üretken Doldurma, Arka Planı Kaldırma, Silme ve Kırpma işlevlerine erişmesine olanak tanıyacak. Kullanıcılar, gereksiz nesneleri kaldırabilmek veya arka planlardan ve daha fazlasını kaldırabilmek için PDF dosyalarındaki görüntüleri düzenleyebilecek.

Abobe, Acrobat AI Assistant’a daha fazla işlev de ekleyecek. Bunlardan biri, kullanıcıların bir dizi farklı belge ve kaynaktan belirli temaları ve eğilimleri bulmasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar tüm bu içeriği Acrobat AI Assistant’a sürükleyebilecek ve daha sonra bu bilgileri formatlayabilecek. Yeni özellik, insanların belgedeki bilgilerin nereden geldiğini bilmelerini sağlayacak alıntıların eklenmesini içerecek. Kullanıcılar ayrıca daha fazla bilgi için belirli bir kaynağa gidebilecek. Adobe AI Assistant ayrıca toplantı özetleri oluşturmanın bir yolunu da ekliyor. Bu özellik, bir toplantının ana konularına ve eylem öğelerine hızlı erişim sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir