5 gün önce kaybolan BBC sunucusu Michael Mosley, ölü bulundu

Yunanistan‘ın Sömbeki (Simi) Adası’nda kaybolan BBC sunucusu Michael Mosley’in 5 gün süren aramalar sonucu acı haber geldi.

DÜŞEREK BAŞINI ÇARPMIŞ OLABİLİR

Yunan basınındaki haberlerde tatil için Sömbeki Adası’na gelen 68 yaşındaki Mosley’in cansız bedeninin dün sabah Aya Marina Plajı’nın yakınındaki kayalık bölgede bulunduğu belirtildi. Çarşamba günü kaybolan Mosley’in ölüm nedeninin belirlenmesi için cesedinin Rodos Adli Tıp Kurumuna götürüldüğü, şu an için herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı kaydedildi. Yetkililer, Mosley’in düşmesi sonucu başından yaralanarak öldüğü ihtimali üzerinde durulduğunu açıkladı.

MICHAEL MOSLEY KİMDİR?

İngiliz Michael Mosley, Londra’da tıp okuyup doktor olduktan sonra uzun yıllar sunucu, belgesel yapımcısı, gazeteci ve yazar olarak çalıştı. Daily Mail’de köşe yazarlığı yapan Mosley’nin Channel 4’da “İngiltere’yi kim şişmanlattı?” isimli bir programı vardı. Dr. Mosley, aralıklı oruç diyetlerini savunmasıyla biliniyor. Ünlü isim haftada iki gün kalori almayı kısıtlayan, diğer beş gün ise sağlıklı beslenme ve egzersizi içeren 5:2 diyetiyle tanınıyor. Diğer bir diyeti ise kalori alımının en az iki hafta boyunca günde 800 kalori ile sınırlandırıldığı ‘Fast 800’.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir